Lider wygrywa w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Lider wygrywa w Zawierciu

wielkość tekstu: A | A | A

Była ambitna walka, był także głośny doping kibiców. Zabrakło jedynie najważniejszego, czyli punktów. Viret CMC Zawiercie przegrał we własnej hali 30:34 z liderem z Sandomierza.

To spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Mariusza Szczygła. Nie dość, że kilka piłek odbił Marcin Pietruszka, to jeszcze po drugiej stronie boiska zawiercianie regularnie trafiali do siatki. W 10. minucie, po rzucie Pawła Wójcika, było 6:3, a po kwadransie spotkania i karnym Michała Bednarczyka zawiercianie prowadzili 9:6.

Lider z Sandomierza jednak nie odpuszczał. Nie do zatrzymania dla zawodników Viretu CMC było trio Tomasz Cupisz - Michał Białkowski - Jakub Rusin. To sprawiło, że Wisła prowadziła po pierwszej połowie.

Po zmianie stron znów „kąsał” Cupisz, a w 40. minucie, po trafieniu Sebastiana Werstlera, zawodnicy z Sandomierza wypracowali sobie cztery bramki przewagi. Od tego momentu trwał pojedynek cios za cios, chociaż w 58. minucie, dzięki efektownej akcji Daniela Pawlika, gospodarzom udało się zbliżyć na różnicę dwóch trafień. Indywidualne błędy nie pozwoliły jednak na doprowadzenie do remisu.

Viret CMC Zawiercie - SPR Wisła Sandomierz 30:34 (14:15)

Viret CMC: Pietruszka, Koła - Kurzawa 7, Makaruk 6, Wójcik 5, Zagała 5, Bednarczyk 5, Pawlik 2, Merta, Żelezik, Mroczkowski, Bednarz. Trener: Mariusz Szczygieł.

Wisła: Skowron, Pęgielski - Cupisz 10, Białkowski 6, Werstler 6, Rusin 5, Dusak 4, Solon 3, Szklarski, Anwajler. Trener: Adam Węgrzynowski.

Kary: 4:8 min.

Sędziowali: Marcin Kret i Szymon Świętek (Kraków).

W przerwie i po zakończeniu spotkania rozstrzygnięto konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Hotel Fajkier w Lgocie Murowanej oraz Urząd Miejski w Zawierciu. Wręczyli je: prezes klubu Jan Witkowski oraz honorowy prezes Viretu CMC Ryszard Mach.

Fot. D. Bednarz.

czytano: 155 razy

autor: sport.zawiercie.eu

data dodania: 2018-10-09 11:20:25

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Aluron Virtu Warta Zawiercie jest beniaminkiem grającym w PlusLidze w sezonie 2017/2018dalej 
  • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR Idalej 

Gmina Zawiercie
ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 494 12 65
e-mail: urzad@zawiercie.eu

  • 31516
  • 27516
  • 24516
  • 15516
  • 14516
Serwis sportowy miasta Zawiercie będzie poświęcony wszystkim klubom oraz stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Gminy Zawiercie. Jeśli chcesz aby na tej stronie pojawiły się informacje o działalności twojego klubu wyślij je na adres sport@zawiercie.eu
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna