Ostatni sparing Viretu przed rozpoczęciem rozgrywek II Ligi

Strona główna » Aktualności » Ostatni sparing Viretu przed rozpoczęciem rozgrywek II Ligi

wielkość tekstu: A | A | A

Pracujemy razem od miesiąca. W tak krótkim czasie nie da się zdziałać cudów, ale widać już, że potrafimy nawiązać walkę z bardziej zgranymi drużynami, więc jestem optymistą - podkreśla trener Viretu CMC Zawiercie Mariusz Szczygieł. We wtorek jego zespół uległ u siebie ASPR Zawadzkie 29:32 (14:19). Był to ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek II ligi.

Rozpoczęło się znakomicie, bowiem Viret CMC wypracował sobie przewagę. Nie mogło być inaczej, ponieważ bardzo skuteczni byli Kasper Bomba, Paweł Wójcik oraz Igor Zagała.

Z czasem kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęli jednak rywale, którzy w swoich szeregach mają m.in. grających w przeszłości w Zawierciu Marcelego Migałę, Sebastiana Danysza czy też Dawida Mięsopusta. ASPR grał świetnie z kontry i bezlitośnie wykorzystywał błędy gospodarzy.

Po zmianie stron zawiercianie zaprezentowali się zdecydowani lepiej i zbliżyli do przeciwników, ale nie zdołali odrobić strat z pierwszej odsłony.

- Myślę, że to był kolejny przeciwnik, którego mogliśmy pokonać, ale w takich meczach nie wynik jest najważniejszy. Były przestoje, szczególnie w pierwszej połowie, ale po zmianie stron graliśmy już lepiej. Jestem zadowolony z tego jak pracujemy w obronie i współpracujemy z bramkarzem. Z meczu na mecz wygląda to coraz ciekawiej i wiemy w jakim kierunku mamy podążać. Rywale są pierwszoligowym zespołem z bardzo doświadczonymi graczami, a my mamy bardzo młody skład, który będzie walczył w II lidze - podkreśla trener Viretu CMC Mariusz Szczygieł. - Mam ambitną drużynę, którą cały czas budujemy, ponieważ w chwili gdy zostałem trenerem miałem 5 graczy z obecnej kadry (Pawlik, Koła, Zagała, Makaruk, Kurzawa). W meczu z ASPR w ostatnich 10 minutach grali dwaj wyróżniający się juniorzy młodsi - Błażej Burdziński i Kuba Mroczkowski. Idziemy w takim kierunku, że młodzi zawodnicy odgrywają coraz poważniejszą rolę w zespole. Gracze z jeszcze młodszych roczników, którzy mecze seniorów obserwują z trybun, muszą mieć świadomość, że to oni za 2-3 lata mogą grać w tej drużynie - podsumował szkoleniowiec.

Jednocześnie przekazał, że był to ostatni sparing zawiercian przed wyjazdowym pojedynkiem z MUKS Zagłębie Sosnowiec (22 września). Już w ramach drugoligowych rozgrywek.

- Pracujemy razem od miesiąca. W tak krótkim czasie nie da się zdziałać cudów, ale widać już, że potrafimy nawiązać walkę z bardziej zgranymi drużynami, więc jestem optymistą. Jeśli chodzi o sparingi, to ustaliliśmy, że mecz z ASPR był ostatnim meczem kontrolnym w okresie przygotowawczym. Do inauguracji II ligi w Sosnowcu będziemy trenować na własnym obiekcie - poinformował Mariusz Szczygieł.

czytano: 137 razy

autor: sport.zawiercie.eu

data dodania: 2018-09-19 09:24:25

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Aluron Virtu Warta Zawiercie jest beniaminkiem grającym w PlusLidze w sezonie 2017/2018dalej 
  • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR Idalej 

Gmina Zawiercie
ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 494 12 65
e-mail: urzad@zawiercie.eu

  • 31516
  • 27516
  • 24516
  • 15516
  • 14516
Serwis sportowy miasta Zawiercie będzie poświęcony wszystkim klubom oraz stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Gminy Zawiercie. Jeśli chcesz aby na tej stronie pojawiły się informacje o działalności twojego klubu wyślij je na adres sport@zawiercie.eu
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna