Adam Duch wraca do Viretu CMC Zawiercie.

Strona główna » Aktualności » Adam Duch wraca do Viretu CMC Zawiercie.

wielkość tekstu: A | A | A

Wychowanek Viretu CMC Zawiercie Adam Duch po 7 latach gry m.in. w lidze niemieckiej i duńskiej powrócił do macierzystego klubu, by wspomóc go w walce na pierwszoligowych arenach.

1. Sporo wody w Warcie upłynęło od ostatniego meczu Adama Ducha w „zielono-żółto-czarnych” barwach. Co robiłeś przez ten czas??

Po zakończeniu gry w Zawierciu przez 4 lata występowałem w Niemczech. Następnie grałem w Nysie, ponieważ kończyłem studia. Miałem również roczny epizod w Dąbrowie Górniczej, którego jednak nie wspominam zbyt dobrze z racji zachowania zarządu i tego, że nie spełniono wszystkich warunków. No i najbardziej aktualna historia, czyli roczne występy w Danii, gdzie miałem bardzo dobry bilans. Cieszę się, że kolejną stacją, a w zasadzie powtórną stacją na ścieżce mojej kariery zawodniczej jest Viret. Mam nadzieję, że dokonamy fajnych rzeczy.

2. Jakie są twoje wrażenia z tych zagranicznych wojaży? Powróciłeś na pewno jako zawodnik dużo bardziej doświadczony.

W każdym klubie zagranicznym, w jakim grałem, czułem się świetnie. Atmosfera była bardzo dobra, a ja miałem okazję ograć się z wieloma bardzo dobrymi zawodnikami, w tym z byłymi i obecnymi reprezentantami kraju. W pamięci utkwiły mi jednak szczególnie dwa kluby - pierwszym na pewno jest Rostock, zaś drugim Brønderslev z Danii.

3. Co skłoniło cię do powrotu do Zawiercia?

Jeśli chodzi o powrót, to był to w zasadzie czysty przypadek. W ostatnim klubie udało nam się awansować do Superligi Duńskiej, lecz niestety wycofał się główny sponsor i zabrakło środków na start. Bardzo żałuję, bo miałem już ustalone warunki kontraktu, dlatego nie szukałem klubu, choć miałem dużo innych ofert w tamtej chwili. W momencie, gdy dowiedziałem się, że muszę jednak szukać klubu, odezwało się sporo osób, ale najbliżej miałem do Zawiercia. Wiedziałem, że chłopaki chcą walczyć o jak najwyższe cele. Postanowiłem spróbować swoich sił, atmosfera zawsze była tutaj dobra, niczego nigdy nie brakowało, więc już nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu.

4. No więc przejdźmy do zbliżającego się sezonu. Jak oceniasz kadrę zespołu Viretu CMC? Zamierzacie walczyć o utrzymanie, czy jednak pokusicie się o coś więcej?

Znam chłopaków bardzo dobrze. Graliśmy już kilka razy ze sobą dlatego wiem na co ich stać. Są ambitni i waleczni. Na pewno nie jesteśmy na papierze mocnym zespołem, ale jestem pewien, że uda nam się ograć niejeden zespół z czołówki. Czy walczymy o utrzymanie? Na pewno to jest naszym celem, ale chciałbym walczyć o środek tabeli i jeśli dobrze zagramy, to stać nas na zrealizowanie tego zadania.

5. A czy planujesz jakieś starty indywidualne?

W turniejach nie gram już od kilku lat. Z racji zdrowia ciężko mi zagrać na pełnych obrotach 6 czy 7 pojedynków. Myślę, że w tym temacie nic się nie zmieni, chociaż może wystartuję w kilku eliminacjach do Grand Prix. Zobaczymy jak to będzie. Na pierwszym miejscu stawiam rozgrywki ligowe.

6. Frekwencja na meczach tenisa stołowego to z pewnością bolączka tej dyscypliny. Jak wygląda to na zachodzie? 

Jeśli chodzi o liczbę kibiców, to w Niemczech jest trochę więcej osób i atmosfera jest bardziej rodzinna. W Danii natomiast jest ich mniej, ale każdy jest zaangażowany w doping. Myślę, że w tym sezonie na nasze mecze przyjdzie dużo więcej kibiców i atmosfera na każdym meczu będzie podobna do tej, która panowała na barażach o pierwszą ligę. Oczywiście chciałbym żeby sala zawsze była pełna, a kibice wspierali nas swoją obecnością, bo sezon na pewno nie będzie łatwy.

7. Czego życzyć tobie oraz zespołowi na sezon 2018/2019?

Na pewno zdrowia, bo z tym różnie ostatnio bywa, a także byśmy byli zawsze na fali i walczyli bez względu na sytuację. Wierzę w ten zespół i liczę na duże rzeczy, dlatego wsparcie z pewnością się przyda, bo nadchodzi trudny dla nas sezon.

 

Inauguracja rozgrywek I ligi mężczyzn w tenisie stołowym już w najbliższą sobotę. Zawiercianie we własnej hali zmierzą się z GMKS Strzelec Frysztak. Start meczu na "Wymiennikowni" punktualnie o godzinie 16:00.

czytano: 148 razy

autor: sport.zawiercie.eu

data dodania: 2018-09-06 13:49:29

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Aluron Virtu Warta Zawiercie jest beniaminkiem grającym w PlusLidze w sezonie 2017/2018dalej 
  • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR Idalej 

Gmina Zawiercie
ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 494 12 65
e-mail: urzad@zawiercie.eu

  • 31516
  • 27516
  • 24516
  • 15516
  • 14516
Serwis sportowy miasta Zawiercie będzie poświęcony wszystkim klubom oraz stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Gminy Zawiercie. Jeśli chcesz aby na tej stronie pojawiły się informacje o działalności twojego klubu wyślij je na adres sport@zawiercie.eu
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna