Turnieje w ramach szkolenia

Strona główna » Aktualności » Turnieje w ramach szkolenia

wielkość tekstu: A | A | A

Kadeci pod czujnym okiem trenera Tomasza Jurczyka biorą udział we wszystkich możliwych turniejach, by rozwinąć siatkarskie umiejętności i sprawdzić się przeciwko innym zespołom. Ważne dla szkoleniowca naszej młodzieży jest to, aby każdy z zawodników dostał szansę pokazania się z jak najlepszej strony.

Kadeci wzięli udział m.in. w jubileuszowym XX – Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie. Jest to coroczny turniej, w którym udział biorą kluby od wielu lat prowadzące sukcesywne szkolenia młodzieży, a także kadry wojewódzkie. W tym roku w nadmorskim mieście rywalizowała również kadra Polski młodzików. W tej edycji pojawiło się 20 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy, po pięć zespołów.  Młodszy zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie pomimo zajęcia odległego 16. miejsca zaprezentował się bardzo dobrze. „Dla naszej drużyny wynik sportowy nie był najważniejszy, ważna była przede wszystkim sama gra oraz możliwość rywalizowania i sprawdzania umiejętności na tle świetnych zespołów. Uzyskane wyniki i zdobyte punkty w poszczególnych spotkaniach mogą świadczyć o tym, że wykonana praca przynosi zamierzone efekty,  a trzeba pamiętać, że trenujemy dopiero od tego sezonu” – wyjaśniał trener Jurczyk.

Wyniki spotkań:

Aluron Virtu Warta Zawiercie – GKS Stoczniowiec Gdańsk             1:1 ( 23-25, 25-13)

Kadra woj. Lubelskiego – Aluron Virtu Warta Zawiercie                  2:0 (25-19, 25-20)

NTS Trójka Nakło – Aluron Virtu Warta Zawiercie                           2:0 (25-21, 25-21)

Aluron Virtu Warta Zawiercie – UKS Wilki Chwaszczyno               1:1 ( 23-25, 25-21)

Aluron Virtu Warta Zawiercie -UKS OPP Powiat Kołobrzeski        0:2 (26-28, 23-25)

OSDIUSZOR Grodno – Aluron Virtu Warta Zawiercie                    2:0 (25-20, 25-18)

Pilica Cup

Aluron Virtu Warta Zawiercie był współorganizatorem turnieju Pilica Cup. Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 w Pilicy gościł zespoły: ANBUD MKS Będzin, UKS Sparta Volleyball Kraków I i II. „W zmaganiach sportowych mogli się zaprezentować i zostali sprawdzeni wszyscy zawodnicy, podzieleni na dwa zespoły. Była to dla nich możliwość sprawdzenia swoich aktualnych umiejętności, rywalizacji, konfrontacji z innymi drużynami, a dla niektórych był to także debiut na parkiecie” – powiedział szkoleniowiec kadetów. We wszystkich rozegranych spotkaniach Żółto-Zieloni nie odstawali poziomem od rywali, którzy nie uzyskiwali znaczącej przewagi punktowej, jednak większość partii była bardzo zacięta i gra toczyła się punkt za punkt, przez co same sety trwały nieco dłużej niż do 25 punktów. „Oczywiście widać jeszcze braki w umiejętnościach siatkarskich, technice i przede wszystkim doświadczeniu boiskowym, ale dzięki takim turniejom właśnie te rzeczy się zdobywa. Rozegrany turniej to bardzo ważny materiał szkoleniowy, który zostanie wykorzystany w naszej dalszej pracy i pomoże w uzyskiwaniu coraz lepszych wyników sportowych, a planujemy udział jeszcze w kilku turniejach” – zakończył trener Jurczyk.

Wyniki turnieju:

UKS Sparta Volleyball Kraków I
ANBUD MKS Będzin
UKS Sparta Volleyball Kraków II
Aluron Virtu Warta Zawiercie

Jagoda Szydłowska
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

czytano: 149 razy

autor: Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

data dodania: 2018-04-09 14:31:11

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Aluron Virtu Warta Zawiercie jest beniaminkiem grającym w PlusLidze w sezonie 2017/2018dalej 
  • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR Idalej 

Gmina Zawiercie
ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 494 12 65
e-mail: urzad@zawiercie.eu

  • 31516
  • 27516
  • 24516
  • 15516
  • 14516
Serwis sportowy miasta Zawiercie będzie poświęcony wszystkim klubom oraz stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Gminy Zawiercie. Jeśli chcesz aby na tej stronie pojawiły się informacje o działalności twojego klubu wyślij je na adres sport@zawiercie.eu
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna