Wielki powrót do Viretu CMC

Strona główna » Aktualności » Wielki powrót do Viretu CMC

wielkość tekstu: A | A | A

Mateusz Bugaj i Sergiusz Zagała zostali nowymi zawodnikami Viretu CMC Zawiercie. Obaj to wychowankowie naszego klubu, którzy są doskonale znani wszystkim sympatykom piłki ręcznej w mieście. Do Zawiercia wracają z drużyny lidera rozgrywek grupy B I ligi - Olimpii MEDEX Piekary Śląskie.

Mateusz i Sergiusz rozwiązali kontrakty z Olimpią i przechodzą do naszego zespołu. Robimy wszystko, by zagrali już w meczu z Politechniką Kielce i są na to duże szanse - poinformował Mariusz Szczygieł, trener Viretu CMC Zawiercie.

Mateusz Bugaj i Sergiusz Zagała reprezentowali barwy Olimpii od sezonu 2017/2018. Pierwszy z nich jest rozgrywającym, a drugi skrzydłowym, ale przypominamy to z kronikarskiego obowiązku.

- To nasi wychowankowie, z którymi ja osobiście pracowałem przez wiele lat. Znam ich bardzo dobrze i myślę, że bardzo szybko wkomponują się w zespół. To dla nas ogromne wzmocnienie - podkreśla Mariusz Szczygieł. - Zarówno Sergiusz, jak i Mateusz to bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy wiedzą o co chodzi w piłce ręcznej. Te transfery idealnie wpisują się w naszą filozofię. Nie dość, że to zawodnicy, którzy uczyli się szczypiorniaka w naszym klubie, to jeszcze są ograni. Przechodzą do nas z lidera grupy B I ligi - przypomina Mariusz Szczygieł.

Dzięki tym transferom, szkoleniowiec Viretu CMC ma zdecydowanie większe pole manewru przy ustalaniu składu.

- Rywalizacja na poszczególnych pozycjach z pewnością pozytywnie wpłynie na cały zespół. Na pewno w następnych meczach, już razem z Mateuszem i Sergiuszem, będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa i zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Chcemy też przyciągnąć na trybuny jeszcze więcej kibiców. To przecież dla nich gramy - podsumował trener Viretu CMC.

czytano: 177 razy

autor: sport.zawiercie.eu

data dodania: 2019-01-10 07:41:42

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Aluron Virtu Warta Zawiercie jest beniaminkiem grającym w PlusLidze w sezonie 2017/2018dalej 
  • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR Idalej 

Gmina Zawiercie
ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 494 12 65
e-mail: urzad@zawiercie.eu

  • 31516
  • 27516
  • 24516
  • 15516
  • 14516
Serwis sportowy miasta Zawiercie będzie poświęcony wszystkim klubom oraz stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Gminy Zawiercie. Jeśli chcesz aby na tej stronie pojawiły się informacje o działalności twojego klubu wyślij je na adres sport@zawiercie.eu
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna