Viret CMC na drugim miejscu

Strona główna » Aktualności » Viret CMC na drugim miejscu

wielkość tekstu: A | A | A

Foto: www.viretzawiercie.pl

Szczypiorniści Viretu CMC bardzo dobrze spisują się w obecnym sezonie i na zakończenie roku zajmują 2 miejsce w tabeli.

Podopieczni Mariusza Szczygła występują obecnie w II lidze piłki ręcznej. Szkoleniowiec podkreśla, że: - Właściwie podczas przerwy między sezonami powstał całkiem nowy zespół. Do doświadczonych zawodników, którzy pozostali w klubie (tj. A. Makaruk, I. Zagała, M. Pietruszka) dołączył w zasadzie M. Bednarczyk. Resztę zespołu stanowią wychowankowie klubu w wieku 16-20 lat oraz 19-letni K. Żelazik z Górnika Zabrze. W kilku ostatnich spotkaniach wsparł nas jeszcze J. Szeląg.

Wspomniany M. Bednarczyk bardzo dobrze wkomponował się w drużynę, gdyż przewodzi obecnie klasyfikacji strzelców.

- Można być zadowolonym z postawy zespoły w pierwszej części rozgrywek 2018/2019 biorąc pod uwagę fakt, że mamy bardzo młody zespół, w którym średnia wieku to 20 lat. Zaangażowanie naszych zawodników jest bardzo duże, zarówno w treningi, jak i spotkania ligowe – dodaje Szczygieł.

Nowy/ stary szkoleniowiec zawierciańskiego klubu nie otrzymał od Zarządu Klubu konkretnego zadania do realizacji. – Mając na uwadze sytuację przed sezonem, trudno było nakreślić jednoznaczny cel zespołu. Z każdym kolejnym meczem zespół rozumie się coraz lepiej. Walczymy z każdym o pełną pulę. Zobaczymy w jakim miejscu jesteśmy za kilka spotkań (do końca rundy zasadniczej pozostały 3 mecze). Jedno jest pewne – wszyscy walczymy o zwycięstwo w każdym spotkaniu dla naszych wspaniałych kibiców, których jest na trybunach coraz więcej.

Zawiercianie kolejne spotkanie ligowe rozegrają już 13 stycznia. Ich rywalem będzie w wyjazdowym spotkaniu będzie Politechnika Kielce. – Może uda się zagrać jakiś sparing 4 lub 5 stycznia, ale dokładny termin i przeciwnik nie są znani. Dogrywamy ten temat.

czytano: 402 razy

autor: sport.zawiercie.eu

data dodania: 2018-12-31 10:42:42

Formularz zapytaniowy

Ciekawostki

  • Aluron Virtu Warta Zawiercie jest beniaminkiem grającym w PlusLidze w sezonie 2017/2018dalej 
  • Swoje pierwsze mecze Viret Zawiercie rozgrywał na betonowym, odkrytym boisku przy hali OSiR Idalej 

Gmina Zawiercie
ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 494 12 65
e-mail: urzad@zawiercie.eu

  • 31516
  • 27516
  • 24516
  • 15516
  • 14516
Serwis sportowy miasta Zawiercie będzie poświęcony wszystkim klubom oraz stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Gminy Zawiercie. Jeśli chcesz aby na tej stronie pojawiły się informacje o działalności twojego klubu wyślij je na adres sport@zawiercie.eu
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna